W mobile’u tkwi siła!

W mobile’u tkwi siła!

Opublikowany

Żyjemy w dekadzie mobile’u – to pewne. Od lat specjaliści od marketingu internetowego szumnie wieszczą, że ruch mobilny zdominuje ten z urządzeń stacjonarnych. W rzeczywistości stale dzieje się to na naszych oczach. W czerwcu 2016 roku po raz pierwszy w historii liczba użytkowników internetu mobilnego w Polsce była wyższa niż stacjonarnego. Z kolei w czerwcu 2017 sieć Adretail zanotowała swój ogromny „mobilny sukces”.

W 2014 roku zaledwie 40% globalnego ruchu było generowanego przez urządzenia mobilne, w 2016 było to już aż 68%! To ogólnoświatowy trend, który silnie zaznacza się także w Polsce. Coraz więcej ludzi zaczyna bowiem traktować smartfony jako swoje podstawowe narzędzie do przeglądania stron internetowych. Coraz więcej konsumentów dokonuje również zakupów za pośrednictwem urządzeń mobilnych (pisaliśmy o tym w artykule na temat m-commerce).

Mobilny czerwiec w Adretail 

Dominację mobile’u zauważamy również na własnym przykładzie. W czerwcu 2017 roku serwisy należące do grupy AdRetail po raz pierwszy zanotowały więcej odwiedzin z urządzeń mobilnych niż z desktopów. Dla poszczególnych serwisów ruch mobilny stanowił odpowiednio:

-Okazjum.pl – 53,67%;
-Promoceny.pl – 52,95%;
-Promocyjni.pl – 54,48%.

Przewidujemy, że taka sytuacja będzie się utrzymywać, dlatego stale udoskonalamy serwisy i coraz lepiej dopasowujemy je do rosnących wymagań urządzeń mobilnych. Mobile wersje stron internetowych (oraz aplikacje z nimi powiązane!) są już bowiem nie tylko dodatkami, lecz równorzędnymi, koniecznymi elementami zaplecza technicznego serwisów.
Spojrzenie w przyszłość

Jak wynika z raportu Cisco Visual Networking Index (VNI) Global Mobile Data Traffic Forecast 2016-2021, opublikowanego na początku lutego 2017 – w latach 2016-20121 nastąpi 7-krotny wzrost ruchu w sieciach mobilnych, a liczba danych przesyłanych w sieciach mobilnych będzie miała 20% udziału w całkowitym ruchu IP. Wpływają na to m.in. rosnące możliwości smartfonów i tabletów, coraz większa popularność (i dostępność) tych urządzeń oraz upowszechnienie dostępu do szybszych sieci komórkowych.
giphy
Giphy

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Jak będą wyglądać zakupy przyszłości?

W lutym 2017 roku Tesco prowadziło do swoich sklepów innowację znaną z rynku zachodniego – usługę Scan&Buy. Na razie dostępna jest w trzech placówkach w Krakowie, Poznaniu i Łodzi. Na czym polega i jakie są jej zalety? Jakich innych nowoczesnych rozwiązań możemy spodziewać się w przyszłości? Sprawdziliśmy.
Likwidacja tzw. groszówek mogłaby doprowadzić do zmian w strategiach sieci handlowych

We Włoszech trwa dyskusja na temat wycofania drobnego bilonu. Według naszych ekspertów, w Polsce też należy to rozważyć. Konsekwencją rezygnacji z 1 i 2 groszy mogłoby być zaokrąglanie cen, które będzie prowadzić zarówno do ich podwyżek, jak i obniżek. Duże sieci byłby w stanie zyskać na obu zabiegach i to podwójnie.
Drogerie będą sukcesywnie znikać z rynku? Biedronka znalazła sposób na ich klientów

Instytut badawczy ABR SESTA porównał strategie promocyjno-asortymentowe drogerii z lat 2015-2016. Z analizy wynika, że zmniejszyła się liczba sieci, a co za tym idzie – ich publikacji. Największym konkurentem dla całego sektora staje się Biedronka, która coraz bardziej inwestuje w promocje kosmetyków największych producentów. 
Hipermarkety coraz częściej sięgają po rozwiązania sprawdzone przez dyskonty

Strategie promocyjno-asortymentowe, realizowane przez hipermarkety w latach 2015-2016, zostały poddane analizie porównawczej. Instytut badawczy ABR SESTA zaobserwował, że Kaufland znacząco podniósł liczbę gazetek tematycznych i zaczął upodabniać się do dyskontów. Publikację tego typu ofert zwiększył też Carrefour.

Jak będą wyglądać zakupy przyszłości?

W lutym 2017 roku Tesco prowadziło do swoich sklepów innowację znaną z rynku zachodniego – usługę Scan&Buy. Na razie dostępna jest w trzech placówkach w Krakowie, Poznaniu i Łodzi. Na czym polega i jakie są jej zalety? Jakich innych nowoczesnych rozwiązań możemy spodziewać się w przyszłości? Sprawdziliśmy.