Zakupy spożywcze przez internet coraz popularniejsze.

Zakupy spożywcze przez internet coraz popularniejsze.

Badanie „Zakupy online Polaków” przeprowadzone przez TNS Polska dowodzi, że aż 42% Polaków przynajmniej raz w roku robi zakupy przez internet. 13% respondentów deklaruje natomiast, że online kupuje nawet 2 razy w miesiącu. Najczęściej w sklepach internetowych zamawiają sprzęt AGD i RTV, obuwie, odzież i kosmetyki. Jednak od kilku lat rośnie również popularność zakupów spożywczych online.

Sieci hipermarketów i supermarketów, wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, coraz częściej udostępniają możliwość zrobienia zakupów spożywczych przez internet. Platformę zakupów online posiadają m.in. Tesco, Piotr i Paweł czy Auchan. Dostępne są również aplikacje, pozwalające na zamówienie zakupów z wybranych sklepów Biedronki i Lidla.

Zgodnie z raportem IRCenter „Zakupy spożywcze online – co, gdzie i jak kupujemy” ponad połowa osób kupujących produkty spożywcze przez internet robi to co najmniej raz w miesiącu. Najwięcej z nich (około 40%) wybiera sklep etesco.pl. Respondenci zadeklarowali, że często korzystają również z internetowych sklepów ze zdrową żywnością, oferujących produkty niedostępne w asortymencie większości tradycyjnych sieci handlowych. Jednocześnie – jedynie 13% ankietowanych twierdzi, że nigdy nie zrobiło zakupów spożywczych przez internet.

  • Internauci najczęściej zamawiają:
  • napoje i soki – 40%;
  • nabiał – 26%;
  • świeże owoce i warzywa – 25%;
  • mięso i wędliny – 25%.

 

!! TU GALERIA ZDJĘĆ !!

Przyszłość codziennych zakupów

Największym atutem zakupów spożywczych online jest wygodna dostawa do domu – nie trzeba bowiem nosić ciężkich produktów (takich jak butelki i kartony z napojami) ani tracić czasu na dojazd do sklepu. Faktem jest również to, że zakupy online ułatwiają oszczędzanie pieniędzy – konsumenci nie ulegają bowiem impulsom i kupują głównie produkty z przygotowanej wcześniej listy. Z drugiej strony – klienci często zwracają uwagę na niechęć do płacenia za dostawę i obawy dotyczące złej jakości produktów (przy zakupach online nie ma możliwości, by je dotknąć i obejrzeć). Nie da się jednak ukryć, że internetowe sklepy z żywnością będą zyskiwać coraz większą popularność – wynika to z rosnącego zainteresowania nowinkami technicznymi oraz zamiłowaniem do wygodnego organizowania życia codziennego. 

Kontakt
kontakt@adretail.pl

Skuteczne wsparcie sprzedaży. Tu są Twoi klienci! Jesteśmy zespołem ekspertów nastawionym na efekty sprzedażowe. Naszym corem są serwisy Promocyjni.pl, Okazjum.pl i Promoceny.pl, które należą do Grupy Interia.pl. Współpracujemy również z wydawcami zewnętrznymi, poszerzając zasięg naszych działań.