W mobile’u tkwi siła!

W mobile’u tkwi siła!

Żyjemy w dekadzie mobile’u – to pewne. Od lat specjaliści od marketingu internetowego szumnie wieszczą, że ruch mobilny zdominuje ten z urządzeń stacjonarnych. W rzeczywistości stale dzieje się to na naszych oczach. W czerwcu 2016 roku po raz pierwszy w historii liczba użytkowników internetu mobilnego w Polsce była wyższa niż stacjonarnego. Z kolei w czerwcu 2017 sieć Adretail zanotowała swój ogromny „mobilny sukces”.

W 2014 roku zaledwie 40% globalnego ruchu było generowanego przez urządzenia mobilne, w 2016 było to już aż 68%! To ogólnoświatowy trend, który silnie zaznacza się także w Polsce. Coraz więcej ludzi zaczyna bowiem traktować smartfony jako swoje podstawowe narzędzie do przeglądania stron internetowych. Coraz więcej konsumentów dokonuje również zakupów za pośrednictwem urządzeń mobilnych (pisaliśmy o tym w artykule na temat m-commerce).

Mobilny czerwiec w Adretail 

Dominację mobile’u zauważamy również na własnym przykładzie. W czerwcu 2017 roku serwisy należące do grupy AdRetail po raz pierwszy zanotowały więcej odwiedzin z urządzeń mobilnych niż z desktopów. Dla poszczególnych serwisów ruch mobilny stanowił odpowiednio:
  • Okazjum.pl – 53,67%;
  • Promoceny.pl – 52,95%;
  • Promocyjni.pl – 54,48%.

Przewidujemy, że taka sytuacja będzie się utrzymywać, dlatego stale udoskonalamy serwisy i coraz lepiej dopasowujemy je do rosnących wymagań urządzeń mobilnych. Mobile wersje stron internetowych (oraz aplikacje z nimi powiązane!) są już bowiem nie tylko dodatkami, lecz równorzędnymi, koniecznymi elementami zaplecza technicznego serwisów.
Spojrzenie w przyszłość

Jak wynika z raportu Cisco Visual Networking Index (VNI) Global Mobile Data Traffic Forecast 2016-2021, opublikowanego na początku lutego 2017 – w latach 2016-20121 nastąpi 7-krotny wzrost ruchu w sieciach mobilnych, a liczba danych przesyłanych w sieciach mobilnych będzie miała 20% udziału w całkowitym ruchu IP. Wpływają na to m.in. rosnące możliwości smartfonów i tabletów, coraz większa popularność (i dostępność) tych urządzeń oraz upowszechnienie dostępu do szybszych sieci komórkowych.

via GIPHY

 

Kontakt
kontakt@adretail.pl

Skuteczne wsparcie sprzedaży. Tu są Twoi klienci! Jesteśmy zespołem ekspertów nastawionym na efekty sprzedażowe. Naszym corem są serwisy Promocyjni.pl, Okazjum.pl i Promoceny.pl, które należą do Grupy Interia.pl. Współpracujemy również z wydawcami zewnętrznymi, poszerzając zasięg naszych działań.